• Orgány školy

Gymnázium Milana Rastislava Štefánika patrí medzi najstaršie stredné školy na východnom Slovensku, do roku 1858 bolo jedinou strednou školou v Košiciach a do roku 1918 jediným klasickým gymnáziom v tomto meste.
      • Orgány školy

• Rada školy
          •

Rada školy alebo rada školského zariadenia sa ustanovuje na svojom ustanovujúcom zasadnutí v základných školách, v stredných školách, v učilištiach, v špeciálnych školách, v základných umeleckých školách a v školských zariadeniach podľa osobitného predpisu.

Rada školy nášho gymnázia na obdobie rokov 2020 - 2024:

Zástupcovia rodičov:

1. Mgr. Ingrid Čupová
            2. Ing. Antonín Novysedlák
            3. Ing. Radoslav Vilček

Zástupcovia z odboru školstva:
            1. JUDr. Matej Drotár
            2. RNDr. Martin Kotlár, PhD.
            3. Ing. Adriána Némethová
            4. PhDr. Júlia Polačeková

Zástupcovia z pedagógov:
            1. Mgr. Erika Bekecsová - Zvarillo
            2. Mgr. Zuzana Calvet

Zástupca THP:
            1. Alena Mihoková

Zástupca žiakov:
            1. Ajjúb Tomi

• RZ pri gymnáziu
          •

Aj pri našej škole funguje rodičovské združenie, ktoré je dobrovoľným združením rodičov. Jeho hlavnou činnosťou je spolupráca s vedením školy, pedagogickými aj nepedagogickými zamestnancami pri výchove a vzdelávaní žiakov školy. Pôsobenie rodičovského združenia pri škole zabezpečuje ochranu záujmov rodičov detí ako osôb primárne zodpovedných za výchovu a vzdelávanie detí.

Členmi výboru rodičovského združenia pri gymnáziu sú zvolení zástupcovia rodičov jednotlivých tried.

Číslo účtu RZ pri Gymnáziu Milana Rastislava Štefánika v Košiciach:

SK 18 1100 0000 0026 2481 4554

IČO: 17319617/2421

Meno a priezvisko štatutára: Dana Szabová

Zapisnica_zo_zasadnutia_vyboru_RZ_2022_(3).pdf

Zmluvy:

Zmluva_2016_01.pdf

Zmluva_2016_02.pdf

• Žiacka školská rada
          •

ŽŠR reprezentuje žiakov strednej školy a zastupuje ich záujmy vo vzťahu k riaditeľovi a vedeniu školy. Je to štruktúra, ktorá poskytuje možnosť získania praktických skúseností participatívneho alebo angažovaného demokratického občianstva v konfrontácii s deklarovanou výchovou a vzdelávaním k občianstvu vo viacerých všeobecných i špecifických učebných predmetoch v škole.

Základné úlohy členov ŽŠR

vyjadrujú sa k podstatným otázkam, návrhom, opatreniam školy v oblasti výchovy a vzdelávania podieľajú sa na tvorbe a dodržiavaní školského poriadku predkladajú riaditeľovi a vedeniu školy návrhy a stanoviská, na ktorých sa dohodli organizujú vlastné aktivity podľa záujmu, schopností, možností študentov organizujú tradičné podujatia školy /imatrikulácia, ples, .../. Spolupracujú pri organizovaní žiackych športových aktivít riešia problémy žiakov v škole zlepšujú komunikáciu a informovanosť medzi žiakmi, učiteľmi, vedením rozvíjajú u žiakov organizačné a komunikačné schopnosti podieľajú sa na obraze školy, stávajú sa lojálnymi so svojou školou

ŽŠR, jej zriadenie, činnosť, náplň, úlohy a. i. definuje Zákon 596 z 5. novembra 2003 o štátnej správe v škole a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Úlohy koordinátora ŽŠR

koordinátor je partnerom študentov sprostredkuje komunikáciu žiakov s vedením je pre žiakov zdrojom informácii, poskytuje im možnosti participovať zjednocuje žiacky kolektív školy spolupracuje s triednymi učiteľmi zabezpečuje zahrnutie nákladov na činnosť ŽŠR do rozpočtu školy podporuje dobrovoľnícke činnosti mládeže so zreteľom na posilňovanie solidarity mladých ľudí a zapojenia sa ako zodpovedných občanov osobitný dôraz kladie na rozvoj neformálneho vzdelávania, ktorého súčasťou je aj zvýšenie povedomia o ochrane životného prostredia pomáha žiakom organizovať kultúrno-spoločenské aktivity a aktivity výchovno-vzdelávacieho charakteru

Harmonogram aktivít

Členovia ŽŠR pod vedením koordinátora sa pravidelne každý štvrtok počas veľkej prestávky v učebni SJL stretávajú na zasadnutiach, riešia aktuálne problémy a pripravujú organizáciu dopredu plánovaných i neplánovaných aktivít. Koordinátorom ŽŠR je Mgr. Ľubica Fedorová. Členmi ŽŠR sú jednotliví zástupcovia tried.