• JAKUB DEMEK ZAŽIARIL

Náš žiak Jakub Demek opäť zažiaril

Mladý nádejný hokejista Jakub Demek, žiak IV.RB sa opäť výborne prezentoval v zahraničí, keď rozhodol o triumfe Edmontonu Oil Kings nad Seattlom Thunderbirds 2:0 v šiestom finálovom zápase juniorskej WHL. Edmonton uspel v sérii 4:2 na zápasy a získal pohár Eda Chynowetha

Jakub patril medzi stabilné opory tímu. V základnej časti strelil v 55 zápasoch 20 gólov a 34-krát asistoval, čím sa stal 5. najproduktívnejším hráčom tímu a najproduktívnejším centrom (+18 štatistika +/-). Vo výborných výkonoch Jakub pokračoval aj v play-off, kde v 19 zápasoch 5-krát skóroval (2-krát vo finále) a 12-krát asistoval (+9 štatistika +/-).

Demekovi budeme držať palce aj na záverečnom Memorial Cupe, ktorý je vrcholom sezóny kanadských juniorských líg WHL, OHL a QMJHL).

• SKÚŠKY DELF

Medzinárodná skúška DELF scolaire sa na Gymnáziu Milana Rastislava Štefánika uskutoční v nasledujúcom harmonograme:

Úrovne A1 a B1 dňa 08.06.2022 (streda) so začiatkom o 7:45h.

Úrovne A2 a B2 dňa 09.06.2022 (štvrtok) so začiatkom o 7:45h.

Bonne chance!