• Novinky

      • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

       Deň otvorených dverí pre záujemcov o štúdium na našom gymnáziu a ich zákonných zástupcov

        

       DOD nášho gymnázia sa uskutoční v utorok 12.12.2023 o 15:00 hod.. Pripravili sme pre Vás bohatý program i odpovede na Vaše zvedavé otázky.

       Tešíme sa na Vás!

      • ŠKOLENIE UČITEĽOV FRANCÚZSKEHO JAZYKA

       Dňa 15. novembra 2023 sa znovu stala naša škola miestom školenia učiteľov francúzskeho jazyka. Zavítali k nám kolegovia nie len z iných košických škôl, no dokonca aj z Popradu a Kežmarku. Témou dňa boli Olympijské hry v Paríži 2024. Náš školiteľ Louis Marandet, ataché pre vzdelávaciu spoluprácu, nám vtipnou a zaujímavou formou priblížil možnosti využitia tejto témy na hodinách francúzskeho jazyka. Za spoluorganizovanie ďakujeme Francúzskemu inštitútu a Francúzskej aliancii Košice.

       Merci beaucoup!

      • DEŇ BEZ TAŠKY

       Opäť sme zažili tematický deň. Tentokrát to bol obľúbený deň bez tašky. Žiaci hýrili kreativitou a triedy pestrosťou. V porovnaní s minulým rokom pribudli stavebná rúra, smetný kôš, chlebník, vlastnoručne vyrobená kartónová taška, rudla či krabica od prášku na pranie.

       Fotiť sa chceli najmä tí mladší, ale užili si to úplne všetci.

      • PRO EDUCO

       Aj v tomto školskom roku sa naše gymnázium predstaví na medzinárodnom veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO v dňoch 06.12.2023 - 07.12.2023 v Kulturparku.

      • ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI

       Videli ste priložený plagát?

       Tak my sme nelenili, vyhrnuli sme si rukávy pre dobrú vec, zúčastnili sme sa Študentskej kvapky krvi a sharli sme svoju krv. Okrem prvodarcov, na ktorých sme veľmi pyšní, sa na odbere zúčastnil aj pán školník a pani učiteľka Fedorová, ktorí už majú za sebou niekoľko desiatok odberov. 

       Tešíme sa, že sme mohli pomôcť a sme veľmi hrdí na tých, ktorí našli odvahu teraz, ale aj na tých, ktorých sme k darcovstvu priviedli v minulosti.

       Veríme, že nabudúce sa k nám pridajú ďalší odvážlivci.

      • IMATRIKULÁCIA

       V stredu 08.11.2023 sa v reštaurácii Frank uskutočnila imatrikulačná slávnosť pre žiakov prímy

       Členovia školského parlamentu si pre všetkých zúčastnených (žiaci prímy až kvarty) pripravili veselý program, bláznivé súťaže, naučili ich nové tance a nezabudli ani na imatrikulačný sľub. Po chutnej večeri sa rozpútala tanečná zábava, do ktorej sa zapojili všetci - žiaci aj učitelia. Bolo krásne sledovať, ako spolu svorne tancujú bez ohľadu na to, či sa pred imatrikuláciou poznali alebo nie. Vytvorili jeden veľký šťastný tancujúci kolektív. 

       Cieľ imatrikulácie bol splnený na sto percent. :-) 

       Už teraz sa všetci tešíme na januárový školský ples.

      • HALLOWEEN

       Koniec októbra neodmysliteľne patrí jesenným prázdninám, spomienke na našich zosnulých, ale aj halloweenu.

       Halloween pôvodne oslavovalo keltské obyvateľstvo Britských ostrovov, zostal významným sviatkom aj po prieniku kresťanstva, duchovenstvo malo záujem, aby sa pôvodne pohanský sviatok zmenil na oslavu sviatku Všetkých svätých – kde by sa oslavovali všetci svätci kresťanskej cirkvi. Časť zvykov spojených so sviatkom prežívala, začala však nadobúdať svetský charakter. V súčasnosti ide o sviatok s karnevalovým charakterom.

       Halloweensky karneval sme zažili v piatok 27.10. aj my. Žiaci, ale aj zamestnanci prišli v kreatívnych maskách, niektoré triedy vytvorili aj kolektívne masky. A tak nám po škole pobehovali smetiari, kartové dámy či policajti. Mnohé triedne kolektívy si vyzdobili aj triedy, jednotlivci sa zapojili do súťaží o najkreatívnejšie vyzdobenú tekvicu, najstrašidelnejšiu poviedku, najstrašidelnejší kulinársky výtvor. Porota si pochutila na zakrvavených črevách, odtrhnutých prstoch či rôznofarebných očiach, objavila nové spisovateľské talenty i fantáziou obdarených umeleckých rezbárov. Najúspešnejšou sa stala Emka Matušková zo sekundy, ktorá získala prvé (za vyrezanú tekvicu), druhé (za kulinársky výtvor) i tretie miesto (za strašidelnú poviedku). 

       Dostrašenia na budúci rok, milí priatelia 🙂

      • ZVIERATÁ Z OVOCIA A ZELENINY

       Dňa 03.11.2023 sa žiaci prímy zapojili do biologicko-výtvarnej akcie „Zvieratá z ovocia a zeleniny“ v rámci zásad správnej životosprávy a zdravia. Žiaci zhotovili z výhradne ovocného a zeleninového materiálu zvieratko. Na základe posúdenia päťčlennou odbornou komisiou zloženou zo žiakov končiacich ročníkov nášho gymnázia boli udelené prvé tri miesta.

      • HRDÁ ŠKOLA

       Nedávno sa naša škola na chvíľu stala hádam najelegantnejším miestom v Košiciach. V rámci projektu Hrdá škola sa uskutočnil suit-up day, teda deň v elegantnom oblečení. Už pri dverách nás s úsmevom v obleku vítal pán školník. Niektorí z nás využili možnosť a nechali sa do školy doviezť nablýskanou limuzínou a do školských priestorov dokráčali po červenom koberci.

       Členovia parlamentu pripravili peknú fotostenu a slávnostne prestretý stôl, ktoré prispeli k slávnostnému vyzneniu celého dňa. Bolo veľmi príjemné chodiť po chodbách plných elegantných dám a pánov, obedovať v jedálni plnej chlapcov v košeliach a dievčat v šatách. Verím, že sme si to všetci naplno užili a už teraz sa tešíme na ďalšie akcie.

      • ŠKOLSKÁ KOLEKCIA

       Krásny deň všetkým,

       tak a máme tu hlasovanie naostro!

       Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! 

       Hlasujte do 10.11.2023 o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. 

       Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky v rôznych farbách :-)

       Hlasovanie. 

      • PLACHÉHO MÍĽA

       Žiačky Loriána Popovičová (V.FB) a Viviána Popovičová (II.FB) obsadili v behu dievčat stredoškoláčok vo svojich disciplínach 1. miesto na 15. ročníku Plachého míľa. Obidvom žiačkám srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia.

      • VÝMENNÝ POBYT 2023

       Francúzski korešpondenti na Slovensku

       Košice, Červený Kláštor, Stará Ľubovňa, Tatry

       Koncom septembra a začiatkom októbra sa konala druhá časť výmenného pobytu s francúzskymi coresmi z La Côte Saint-André.

       Naše mesto sa im veľmi páčilo, v ÚĽUVe sa premenili na remeselníkov a odniesli si domov vlastné výrobky.

       Páčil sa im aj Hrad Stará Ľubovňa a splav po Dunajci, no Tatry ich úplne očarili!

       Tešíme sa na novú edíciu!