• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Deň otvorených dverí pre záujemcov o štúdium na našom gymnáziu a ich zákonných zástupcov sa uskutoční v utorok 06.02.2024 15:00 hod.. Pripravili sme pre Vás bohatý program i odpovede na Vaše zvedavé otázky.

Tešíme sa na Vás!

• VYHODNOTENIE OLYMPIÁDY V RUSKOM JAZYKU

V dňoch 16.10.202319.11.2023 prebehla už IV. Medzinárodná online-olympiáda v ruskom jazyku ako cudzom jazyku, ktorú vyhlasuje Sankt-Peterburgská štátna univerzita. V tomto roku sa jej zúčastnilo vyše 8 770 účastníkov z celého sveta vo veku od 12 do 35 rokov a súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách.

Do tejto olympiády sa zapojilo aj 15 žiakov našej slovensko-ruskej bilingválnej sekcie z II.RB, III.RB, IV.RB a V.RB triedy a boli veľmi úspešní.

I. veková kategória:

1. miesto: Patrícia Knapová a Nina Pradeniaková (IV.RB)

2. miesto: Dušan Tuchyňa (IV.RB)

3. miesto: Ema Labancová (II.RB)

II. veková kategória:

1. miesto: Alexandra Copková (V.RB)

1. miesto: Bianka Drotárová (IV.RB)

1. miesto: Šimon Matiaš (V.RB)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu školy a víťazom blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov!

• ŠKOLA S DOBRÝM SRDCOM

Občianske združenie Koľko Lásky touto cestou poďakovalo za to, že sa Gymnázium Milana Rastislava Štefánika, Košice, tak ako po minulé roky, stalo dôležitou súčasťou ich zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok v roku 2023.

Aj vďaka našej škole bola zbierka tento rok úspešná a potešila desaťtisíce seniorov po celom Slovensku. Spoločne sme to dokázali!

Ako malé poďakovanie nášmu gymnáziu OZ Koľko Lásky udelilo čestné ocenenie "Škola s dobrým srdcom".

Ocenenie je pre nás pripomenutím, že aj malá pomoc dokáže naozaj veľa, keď je dlhodobo udržateľná a jednotná.